TR | AR | EN | RU
08.07.2021 Tarihli Danışma Kurulu Toplantısı

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Danışma Kurulu Toplantısı 08.07.2021 Perşembe Günü 15.00’da Danışma Kurulu Üyeleri ve Enstitü Kalite Komisyon Üyeleri’nin katılımı ile çevrimiçi ortamda gerçekleştirilmiştir.

Danışma Kurulu Üyeleri’mizden Prof. Dr. Murat TANIŞLI (Eskişehir Teknik Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü),  Öğr. Gör. Dr. Ali Ulus KIMAV (Anadolu Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Enstitü Müdür Yardımcısı),  Dr. Canan MADENOĞLU (Eskişehir Bahçeşehir Koleji, Fen ve Teknoloji Anadolu Lisesi, Okul Müdürü),  Mehmet OTAN (Eskişehir Yeni Yol Okulları, Kurucu ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni),  Dr. Tezcan KORUCUOĞLU (Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi, Müdür Başyardımcısı), Işıl AKTAŞ (Mustafa Kemal Ortaokulu, Okul Müdürü) dış paydaşlarımızın katılımları ile; kurul üyelerimiz iç paydaşlarımızdan Prof. Dr. Kubilay UZUNER (ESOGÜ, Tıp Fakültesi ve EBE Doktora Programı Mezunu),  Prof. Dr. İdris AKYÜZ (ESOGÜ, Fen Bilimleri Enstitüsü, Enstitü Müdür Yardımcısı) katılımları ve Enstitümüz Kalite Komisyonu Üyeleri Prof. Dr. M. Zafer BALBAĞ, Doç. Dr. Hamit ÖZEN, Dr. Öğr. Üyesi Emre EV ÇİMEN, Öğr. Gör. Özgür GÜLTEKİN, Araş. Gör. Elif TUNÇEL, Araş. Gör. Merve YAVUZ, Enstitü Sekreteri Hatice SERTTAŞ ve Öğrenci Temsilcimiz Kübra BAYER’in katılımları ile toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya izin ve sağlık gerekçeleri ile katılım sağlayamayan üyelerimizin komisyon üyelerimize güzel dilek ve temennileri iletilmiştir.

Toplantıda Enstitü Müdürü Sayın Prof. Dr. M. Zafer BALBAĞ’ın açılış konuşmasının ardından Danışma Kurulu üyelerine söz verilmiştir. Tanışma ile başlayan toplantıda Danışma Kurulu üyeleri kurulda yer aldıkları için heyecan duyduklarını ve her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etmişlerdir.
 

 

Kurum içi ve kurum dışı paydaşlardan oluşan “Danışma Kurulu’nun Değerli Üyelerinin” katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda tanışma sonrasında, gündem maddeleri görüşülmüş, katılımcıların değerli görüş ve önerileri alınmıştır.
 

 

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yönetimi,  Misyonu ve Vizyonu, Enstitü bünyesinde yer alan Anabilim Dalları ve programlar ile Enstitünün işleyişine ve kalite çalışmalarına ilişkin Danışma Kurulu Üyelerine Enstitü Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emre EV ÇİMEN tarafından bilgilendirici kısa bir sunum gerçekleştirilmiştir.
 


ESOGÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde geçmiş dönemde yapılan çalışmalar, Pandemi sürecindeki etkinlikler ve kalite odaklı planlanan ve uygulanan anket çalışmaları, Anabilim Dalı görüşmeleri konusunda Danışma Kurulu Üyelerine bilgi verilmiştir.
 


ESOGÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde gerçekleştirilmekte olan ve gerçekleştirilmesi planlanan kalite odaklı çalışmalar görüşülmüştür.
 


Kurumsal Geri Bildirim Raporu (2018) kapsamında ele alınan güçlü yönler ve geliştirilmeye açık alanlardan Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne yönelik içerikler ve paydaşların katkı sağlayabileceği öncelikli konular özel olarak görüşülmüş olup, ilerleyen süreçlerde de kendileri ile bu içerikler konusunda detaylı çalışılması konusu gündeme gelmiştir.
 


Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Sayın Prof. Dr. M. Zafer BALBAĞ’ın Danışma Kurulu üyelerine teşekkürlerini sunması ile toplantı sona ermiştir.